09.03.2021

 Alta 4-event cow jeb Alta 4-notikumu govs

 Iepazīsties - šī ir govs nr.5677

Viņa ir piena govs un dzīvo fermā kopā ar vēl 1500 govīm. Šī ferma izmanto Alta Genetics piedāvātos risinājumus un produktus. Robotā viņa tiek slaukta trīs reizes dienā.

Govs tiek ēdināta ar labi sabalansētu barību, un, kad neēd, viņa savu laiku pavada, ērti atpūšoties savā guļvietā. 5677 šobrīd ir savā otrajā laktācijā. Un viņa ir tā govs, ko var dēvēt par 4-EVENT COW jeb 4-NOTIKUMU GOVI.

Kas ir 4-event cow?

Alta 4-event cow ir viena no veiksmīga un produktīva ganāmpulka galvenajām iezīmēm. Šāda govs dzīvo mierīgu un laimīgu dzīvi. Laktācijas laikā monitoringa programmā DairyComp viņai  ir ierakstīti tikai šie 4 galvenie notikumi:

  1. FRESH
  2. BRED
  3. PREG
  4. DRY

Govs nr.5677 gadījumā tas nozīmē, ka viņa ir veiksmīgi atnesusies (DairyComp atzīme FRESH) un teļš ir vesels. Govi nav apdraudējusi piena trieka, ketoze vai placentas aizture. Nekādas citas vielmaiņas problēmas nav traucējušas dzīvnieka atlabšanai pēc atnešanās, un tas nozīmē, ka viņa nav radījusi nekādas papildus ārstēšanas izmaksas.

60.laktācijas dienā govs nr.5677 ir sēklota. Monitoringa programmā DairyComp atzīme BRED viņas kartiņā parādās tikai vienu reizi, tāpēc mēs zinām, ka ir bijusi nepieciešama tikai viena spermas vienība, lai govs veiksmīgi tiktu apsēklota.

Attiecīgi vēlāk viņai tiek apstiprināta kā grūsna un govs kartiņā parādās atzīme PREG. Tas iespējams tikai tajā gadījumā, ja viņa nav agrīni zaudējusi augli jeb abortējusies, kā arī nav bijušas citas ar reprodukciju saistītas problēmas.

Ceturtais un pēdējais govs nr.5677 laktācijas notikums viņas kartiņā ir DRY jeb aizlaista ciet. Tas nozīmē, ka viņai laktācijas periodā nav bijušas citas ilgstošas problēmas. Govs savu ikdienu pavadījusi ierastā veidā līdz brīdim, kad ir aizlaista ciet un sāk gatavojoties nākamajai laktācijai.

Kā pietrūkst?

Jūs varētu prātot, kā pietrūkst govs nr.5677 kartiņā. Protams, ka laktācijas laikā notiek arī ikdienišķi pasākumi, piemēram, pārvietošanās uz citu grupu, nagu apkope, vakcinācija un atkārtotas grūsnības pārbaudes.

Taču pats svarīgākais, kas izpaliek 4-EVENT COW laktācijas periodā, ir neveiksmes - dārgas un laikietilpīgas problēmas, kas grauj ganāmpulka kopējo rentabilitāti. 4-EVENT COW, tajā skaitā govs nr.5677, nesaslimst ar mastītu, nekļūst kliba un viņas grūsnību nepārtrauc aborts. Viņa iztiek bez slimībām, infekcijām un citām nepatikšanām, kas pat labākajām piena saimniecībām var sagādāt pamatīgas galvassāpes.

Lai  ir vairāk tādu govju kā nr.5677!

Govs nr.5677 nav tikai 4-EVENT COW. Viņa ir arī ienesīga govs, ja ņem vērā ietaupīto laiku un naudu, kā arī saglabāto sirdsmieru. Ganāmpulkam, kas sastāv no tādām pašām govīm kā nr.5677, nav nepieciešama dārga ārstēšana veselības likstu dēļ, tāpēc arī piena ražība šo problēmu dēļ nemazinās.